آداب حضور در جلسات بنیاد بنی آدم

۱- وقت شناسی

حتما 15 دقیقه قبل از شروع کلاس حاضر باشید 

 از قبل نرم فزار های لازم را نصب نمایید تا به موقع در جلسه حضور یابید 

 برای دریافت نرم افزار لازم برای حضور در  جلسه آنلاین اینجا کلیک کنید.

 برای مشاهده و دریافت راهنمای فارسی نحوه اتصال آنلاین اینجا را کلیک کنید.

 

۲- موقعیت شناسی

 در کلاس ها همیشه باید میکروفن شما بسته و دوربین شما باز باشد.

دوربین خود را در جای ثابت قرار دهید.

دقت کنید نیم تنه بالای شما در کادر باشد.

از تکان دادن دوربین یا حرکت بی مورد در طول جلسه جدا خودداری نمایید.

۳- حفظ سکوت

حفظ سکوت و آرامش در فضا از آداب اصلی جلسات می باشد. لطفا به خاموش یا بی صدا بودن تلفن همراه در طول جلسه توجه داشته باشید.

هنگامی که در جلسه سوالی دارید برای بالا بردن دست خود ، با انتخاب more در سمت راست پایین، گزینه ی Raise Hand را  انتخاب کنید.

۴- آمادگی جسمی

در لباسی که می پوشید به راحتی و آرامش جسم و زیبایی خود توجه داشته باشید، در صورت امکان قبل از جلسه استحمام کنید و از استفاده از مواد آرایشی سنگین و یا عطرهای تند خودداری فرمایید.

 

۵- آمادگی ذهنی

 در صورت امکان، فعالیت های پیش از جلسه خود را به گونه ای برنامه ریزی کنید که به تدریج آهنگ رفتار و افکارتان آهسته شود و بتوانید بدون آشوب و عجله در جلسه حاضر شوید.

 

۶- حفظ تمرکز

تمرین تمرکز با دایره در روز جلسه و ساعاتی پیش از شروع جلسه به آرامش و کنترل ذهنتان ، بسیارکمک خواهد کرد.

 

۷- فرشته قلم را سلام کن

 مطالب ارایه شده بر مبنای شرح محتوای دروس بنیاد و سرفصل های مدون است، که به یادگار نزد شما خواهد ماند و همچنین مبنای آزمون های نظری و عملی در سطوح بالاتر نیز خواهد بود، بنابر این حتما قلم و دفتر یا کلاسور مناسب برای نکته برداری آماده داشته باشید.

۸- ورود بدون آمادگی ممنوع

 اینکه اکنون در کنار یکدیگر هستیم،از سویی به دلیل شناخت شخصیتی و اعتمادی است که معرف شما نسبت به شما داشته و از سوی دیگربواسطه تمریناتی است که برای آمادگی این جلسه انجام داده اید، به همین داشتن همراه در جلسات امکان پذیر نمیباشد.

۹- محرم بودن

 به منظور احترام به حریم خصوصی نورجویانی که در جلسه شرکت می کنند، امکان ضبط محتوای کلاس توسط نورجویان وجود ندارد. فیلم ادیت شده جلسه ” پس از حذف تصاویر نورجویان ” جهت استفاده های بعدی آپلود خواهد شد .

۱۰- راز داری

رازداری از آداب اولیه حضور در این جلسات است.

انتقال مطالب کلاس به افراد خارج از جلسات، به هیچ عنوان جایز نیست و نورجویان می توانند، افراد مورد نظر خود را به نوردار (راهنمای) خود معرفی کرده تا راهنمایی های لازم را دریافت کنند. پذیرش نورجویان جدید برمبنای معیارهایی است و در فواصل زمانی مشخصی امکان پذیر خواهد بود.

۱۱- فیلم برداری و صدا برداری ممنوع

فیلم برداری ، عکس برداری ، صدابرداری از جلسات به هر نوع و به هر دلیلی ممنوع است.

ای فرزند آدم : این مهم نه از بهر خساست یا مال اندوزی است فقط به جهت جلوگیری از سوء تفاهم و عدم بروز گمراهی است.

معنای ” امانت ” شاید “امان” + “تو ” باشد پس ” امان ” را درک کن تا “امانت” دهند.

۱۲- مطالعه و قبول قوانین بنیاد

 ورود شما به وب سایت بنیاد آگاهی بنی آدم و یا شرکت در کلاسها و جلسات به منزله قبول شرایط و قوانین ذیل می باشد.

جهت مطالعه قوانین استفاده اینجا کلیک کنید .

قوانین غیبت در جلسات آنلاین

نورجوی گرامی به دلایلی که در ذیل درج شده، حضور شما در تمامی جلسات برنامه ریزی  شده از طرف بنیاد آگاهی بنی آدم الزامی و غیبت غیر موجه در جلسات غیرمجاز است:

1. جلسات به نحوی برنامه ریزی شده اند که مطالب آن ها بر اساس سیلابس مدون طراحی شده و به هم مرتبط هستند بنابراین با غیبت در یک جلسه پیوستگی آن برای نورجو از بین خواهد رفت.

2. مطالب جلسات، مبنای آزمون های عملی و نظری در سطوح بالاتر خواهد بود.

3. برای طی کردن مسیر، نورجو باید مکانیزم های مورد نیاز مطرح شده در جلسات را برای طی کردن مسیر را ادراک کند تا زیرساخت های مفاهیم عمیق تر در مراحل بالاتر حاصل شود.

4. در هر جلسه تمریناتی انجام میشود و تمرینات هفته توضیح داده می شود؛ به منظور دریافت و درک تمرینات نورجو باید در جلسات حاضر باشد.

5. به منظور رشد و پیشرفت در این مسیر، حفظ ارتباط با نوردار جلسه و حفظ تسلسل و توالی شرکت در جلسات به منظور بهره مند شدن از حضور در “آنِ” جلسات مهم و الزامی است.

6. به دلیل کمبود زمان و نیاز به صرفه جویی در انرژی، برگزار کردن جلسات جبرانی برای نورجویانی که غیبت داشته اند امکان پذیر نیست و هر نورجو خود باید در زمان کلاس از مباحث استفاده کند.

توجه: نورجوی گرامی توجه داشته باشید اگر بنا به هر دلیلی امکان حضور در جلسه ای را نداشتید دیگر امکان شرکت در جلسات با گروه خود را نخواهید داشت و به گروه بعدی منتقل خواهید شد.